wordpress counter
2:32 pm - Cuma Mayıs 22, 2015

Zeynep Ilıcalı Ve Acun Ilıcalı'nın Kızları Acun Ilıcalı Kimdir Biyografi

Cuma, 18 Mayıs 2012, 0:06 | Magazin Haberleri | 5 Yorum | Read 8146 Times
by admin
Zeynep Ilıcalı Ve Acun Ilıcalı'nın Kızları Acun Ilıcalı Kimdir Biyografi

Zeynep Ilıcalı Ve Acun Ilıcalı'nın Kızları Acun Ilıcalı Kimdir Biyografi

Erzurum, Ilıca ilçesi doğumlu Ergün ve İlknur Ilıcalı’nın çocuğu olan Acun, 1969’da Edirne’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul’da Kadıköy Maarif Koleji’nde başlayan Acun, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, Lisans öğrenimi için Ankara Gazi Üniversitesine giriş yaptı. 1986 yılında, her röpörtajında kendilerini çok sevdiğini dile getirdiği babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetti.

19 yaşında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonda 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti. Yaşanan olayı sonradan şu şekilde anlatacaktı;

Annem ve Babamla Bodruma gidecektik. Benim son anda işim çıkınca onlara “Siz gidin ben daha sonra geleceğim” dedim. Kızım Banu’yu da alarak yola çıktılar. Balıkesir’i geçmişler, babam sakin bir şekilde konvoyu sollarken bir anda karşısına 180 km hızla gelen bir araç çıkmış ve kafa kafaya çarpışmışlar. Annem ve babam orada rahmetli olmuş, kızım ise çok ağır yaralıydı. Balıkesir Devlet Hastanesi’ne gittim. Bir adam duruyor. Adamın yanına gittim ve annemi sordum. “İlknur Ilıcalı ile görüşmek istiyorum” dedim. Adam bir deftere baktı ve sayfayı çevirdi “Ölmüştür” dedi. “Ergün Ilıcalı ile görüşmek istiyorum” dedim. “Ölmüştür” dedi. Ben şoktayım ve kızımı soramıyorum bile. Sadece vücudunda 18 kırık vardı. Düşünün 10 aylıktı… Öyle bir acıydı ki kızımın yaşıyor olmasına sevinememiştim bile. Banu’nun o kazadan sağ çıkması gerçekten bir mucizeydi. Ben o yüzden kızıma “Mucize çocuk” derim. Yaşadığım bunalımın da etkisiyle, eşim Seda’dan ayrıldım.
1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı. Lisans eğitiminin ardından tekrar girdiği üniversite sınavlarında İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanmasına rağmen bölümü okumaktan vazgeçti. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin’le tanışan Acun, futbol bilgisiyle onu etkileyince, denenmek üzere işe alındı. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı bir anda parladı ve daha sonra Şansal Büyüka’nın ekibine, Show TV’ye transfer oldu.

Televole’nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Ardından bu bölümü, 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etti. Bu serüveni ile 105 ülke gezdi.

2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Fear Factor, Survivor, Kızlar – Erkekler, Survivor Türkiye – Yunanistan, Survivor Aslanlar – Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi ve Yetenek Sizsiniz programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. Uğur Dündar’ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı ve Behzat Uygur’un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmişti.

İkinci evliliğini yaptığı Zeynep Ilıcalı’dan Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip olan Acun 3 kız babasıdır.

5 responses to "Zeynep Ilıcalı Ve Acun Ilıcalı'nın Kızları Acun Ilıcalı Kimdir Biyografi"

 1. Ilicali ailesi diyor ki:

  Acuna esine cocuklarina bayiliyorum.Hele esi zeynep hanim cok guzel bir bayan.Superler.

 2. Aynur(AYNUS) diyor ki:

  Acun Sana bayiliyorum.Esinde cok guzel. Bir-birinize cok yakisiyorsunuz.SIZI SEVIYORUM.ACUN+ZEYNEP

 3. BEYZA BEYZADE diyor ki:

  KENDİ ÇAPINDA ÇOK İYİ…

 4. İBRAHİM diyor ki:

  TARFİK KAZASI GEÇİRMESİNE ÜZÜLDÜM ONU ÇOK AMA COK SEVİYORUM

 5. GİZEM diyor ki:

  BU ADAMA BAYILIYORUM AŞIGIM BU ADAMA

Haber Hakkında Yorum Yapın