wordpress counter
2:32 pm - Perşembe Mayıs 24, 8153

Veli İzni Kaldırıldı

Cuma, 30 Mart 2012, 10:06 | Eğitim Haberleri | 3 Yorum | Read 1362 Times
by admin

Veli İzni Kaldırıldı

Veli İzni Kaldırıldı

Bakan’dan lise öğrencilerine şok karar!..
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir uygulamayı kaldırdı.Üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri için verilen 25 günlük veli izni, bakan talimatıyla kaldırıldı.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, üniversiteye giriş sınavı yaklaşırken lise son sınıf öğrencilerine veli onayıyla verilen 25 günlük izin uygulamasını kaldırdı.

20 günü özürsüz ve veli izniyle 25 gün özürlü olmak üzere toplam 45 gün devamsızlık yapabilen son sınıf lise öğrencileri şimdi sadece 20 gün devamsızlık yapabilecekler.

Eğitimi aksatan uygulama

Dinçer, Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik döneminde uygulanmaya başlanan ve Eski Bakan Nimet Çubukçu’nun da devam ettirdiği izin uygulamasına son verdi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, kararın gerekçesini, “Yönetmelik neyi gerektiriyorsa artık o şekilde bir uygulama yapacağız. Eğitimi aksatan uygulamalar kural haline getirilemez. İstisnai durumlar dışında artık öğrencilere fazladan izin verilmeyecek” dediler.

Önceki yıllarda sınavlardan önce yayınlanan genelgelerde, 25 günlük ek iznin öğrencilere moral vereceğine dikkat çekiliyordu.

kaynak habervitrini

3 responses to "Veli İzni Kaldırıldı"

  1. beyza diyor ki:

    İnsanlarla dalga mı geçiyorsunuz siz ya. bu ne gerizekalı bir uygulama böyle. öğrencinin hayatını 2.40 dakikaya bağla üstüne birde izini kaldır.Adalet mi bu yani? İnşallah Allah bunun cezasını verir.

  2. özge diyor ki:

    ben bu yıl 12.sınıfım ve 15 rapor hakkımı 5 de normal devamsızlıgı kullandım asıl benım merak ettiğim bu yıl bizim için geöerlimi bu yöneltmelik. çünkü bizim sınıfta devamsılık hakkının 45inide kullanan arkadaslarım var onlar nolcak ? lütfen biri bilgilendirebilir mi ?

  3. veli izni diyor ki:

    nasıl olur yaaaaaaa ben daha rapor vercem okula sınfta m kaldık yani !!!!!!!!!!!!!!! :@

Haber Hakkında Yorum Yapın