wordpress counter
7:15 am - Cumartesi Mayıs 23, 2015

Turkcell Vodafone Avea Telefonumu Gizli Özel Numaralara Nasıl Kapatırım

Çarşamba, 25 Nisan 2012, 2:20 | Teknoloji Haberleri | 7 Yorum | Read 27594 Times
by admin

Telefonunuzu sürekli özel ve gizli numaralar mı arıyor ? Telefonumu turkcell avea vodafone hattımı özel numaralara nasıl kapatabilirim diye mi soruyorsunuz ? O zaman yazımızın devamını okuyun ve yazılanları uygulayın.

Avea aboneleri için:Avea aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor.

Turkcell aboneleri için:Turkcell aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor.

Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazıp 7046′ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046 yı arayabilirsiniz

Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046′ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046′yı arayabilirsiniz

Vodafone Gizli Numaraya Kapalı servisini aktif hale getirmiş olsanız bile; analog santrallarden, PBX’lerden ve yurtdışından numarasız olarak gelecek çağrılar engellenememektedir.

Roaming’te Vodafone Gizli Numaraya Kapalı servisi aktif ise gizlenmiş çağrılar (analog, PBX ve yurtdışı çağrıları hariç) engellenir.

7 responses to "Turkcell Vodafone Avea Telefonumu Gizli Özel Numaralara Nasıl Kapatırım"

  1. nuri diyor ki:

    bimcell sek nasıl yaparız acaba

  2. emir diyor ki:

    saolun yaa birisiyle başim drtteydi artık numarasını ogrenebilirim

Haber Hakkında Yorum Yapın