wordpress counter
2:32 pm - Pazar Mayıs 25, 3710

Tivibu Ttnet Tv Yayını İzle www.Tivibu.Com.tr

Cuma, 11 Mayıs 2012, 6:50 | Teknoloji Haberleri | 0 Comment | Read 1961 Times
by admin
Tivibu Ttnet Tv Yayını İzle www.Tivibu.Com.tr

Tivibu Ttnet Tv Yayını İzle www.Tivibu.Com.tr

24 Şubat tarihinde lansmanı yapılan ve ayda 1 TL ücret ödeyerek yararlanılabilen Tivibu, internet üzerinden TV yayınlarını bilgisayarlara taşıyor. Böylece TV kartı kullanmaksızın kullanıcılar, internete bağlanarak TV yayınlarını takip edebiliyor. Ancak kotalı tarifesi olan kullanıcıların Tivibu’yu kullanırken dikkat etmesi gerekiyor; zira Tivibu ile ekrana gelen TV yayınları kota aşımı tehlikesini de beraberinde getiriyor.

TTNet’in yeni hizmetlerinden biri olan ve kısa bir sürede 100 bini aşkın aboneye ulaşan Tivibu, internet üzerinden televizyon yayınlarının izlenmesini mümkün kılıyor. Tivibu ile televizyon yayınlarını canlı olarak izleyebileceğiniz gibi, kaçırılan TV dizilerini kısa bir sürenin ardından yine bu servis aracılığıyla ekrana getirebiliyorsunuz.

Tivibu servisine abone olmak

Bu servisi kullanmak için öncelikle TTNet abonesi olmanız gerekiyor. TTNet abonesiyseniz, TTNet’i arayarak Tivibu’yu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tivibu üyelikleri

Tivibu’nun iki farklı üyelik seçeneği bulunuyor. Bunlardan birincisi Standart Paket adını taşıyor ve ayda 1 TL ödeyerek bu aboneliğe geçilebiliyor. Bu tarifeyi kullanan aboneler, yerli ve yabancı TV yayınlarını canlı olarak takip edebiliyor. Tivibu’nun ikinci üyelik seçeneği olan Standart Plus paketine sahip olan aboneler ise ayda 4 TL ödeyerek Seç-İzle ve Tekrar-İzle servislerini kullanabiliyor. Ancak 30 Nisan 2010 tarihine kadar Tivibu’da sadece Standart Plus aboneliği edinilebiliyor ve ücretlendirme bu süre içinde 1 TL olarak belirlenmiş durumda. 30 Nisan tarihinden sonra ise bu iki abonelik arasında seçim yapılabilecek. Ancak bu fiyatlandırma 30 Nisan tarihine kadar Tivibu abonesi olan kullanıcılar için geçerli olacak. Yani 30 Nisan tarihinden sonra Tivibu abonesi olmak isteyen kullanıcıların Standart Paket için 3 TL, Standart Plus üyeliği için ise 8 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

Tivibu servisleri

Seç-İzle

Seç-İzle servisi, kullanıcılara yerli ve yabancı filmler başta olmak üzere, dizilerin, belgesellerin veya eğlence programlarının bulunduğu geniş bir arşive diledikleri zaman ulaşabilmesine olanak veriyor.

Kirala-İzle / Tekrar-İzle

Bu servis ise 50 kuruş ila 3 lira arasındaki bir ücreti ödemek koşuluyla abonelerin daha önce vizyona girmiş ve çok ses getiren sinema filmlerinin Tivibu aracılığıyla izleyebilmesini sağlar. Kiralanan filmler ise filmin kiralanmasından itibaren 24 ila 48 saat içinde tekrar tekrar izlenebilir. Tekrar-İzle servisi ise o hafta kaçırılan dizilerin tekrar izlenebilmesini sağlar.

45 yerli ve 16 yabancı olmak üzere toplamda 61 TV kanalına sahip olan Tivibu, standart çözünürlükte görüntüyü kullanıcılara yansıtır ve böylelikle kullanıcılar, yayınları kesintisiz bir şekilde internet üzerinden izleyebilir.

Tivibu ve kota aşımı tehlikesi

Tivibu’yla ilgili genel olarak göz ardı edilen bir nokta vardır: Kota aşımı tehlikesi… Zira sinema filmlerini ve canlı TV yayınlarını monitörlere taşıyan Tivibu, internet üzerinden bu görüntüleri indirdiğinden bu da abonelerin kotalarının kısa zamanda dolmasına sebep olabilir.

300Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 132 Mbyte/saat

4GB DSL ile 30 saat, 6GB DSL ile 46 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

600 Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 264 Mbyte/saat

4GB DSL ile 15 saat, 6GB DSL ile 23 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

1000 Kbit/sn ile 1 saat kota tüketimi: 439 Mbyte/saat

4GB DSL ile 9 saat, 6GB DSL ile 14 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

Diğer bir deyişle, örneğin 4GB kotalı internet aboneliği olan kullanıcıların, kesintisiz olarak 9 saat boyunca Tivibu’yu kullanabilmesi mümkünken, bu sürenin aşılmasıyla birlikte kota aşımı meydana geleceğinden aboneler tarifelerinin çok üstünde bir ücreti ödemek durumunda kalabilir. Bu nedenle özellikle kotalı TTNet abonelerinin Tivibu’yu kullanırken bu noktayı atlamaması gerekiyor.

Web TV nedir?

Televizyon yayınlarının bilgisayardan izlenmesinin önünü açıyor. Bunun için internet tarafında ADSL bağlantısı kullanılıyor. TT’nin sisteminde yayınları izlemek için Microsoft’un ücretsiz programı Silverlight’ı bilgisayarlara yüklemek gerekecek.

IPTV nedir?

İnternet televizyonu olarak adlandırılıyor. Bu sayede TV, bilgisayar, DVD/VCD, telefon tek platformda birleşiyor. IPTV sayesinde televizyon seyretmek izleyicinin kontrolüne geçiyor.

Kanal Listesi

TRT1

TRT2

NTV

CNBCE

KANAL D

SHOW TV

ATV

NATIONAL GEOPRAPHİC CH TÜRKİYE

STAR TV

FOX

SKYTURK

SAMANYOLU

POWERTURK

KANAL 7

NTV SPOR

CINE 5

KANALTURK

TRT3

KANAL A

KARADENİZ

TVNET

KONTV

CNN TURK

KANAL T

KANAL 3

HALK TV

Kanal 24

ÜLKE TV

OLAY TV

MOTORS TV

TRT 4 / TRT MÜZİK / TRT ÇOCUK

YUMURCAK

MAXI TV

AKILLI TV

TÜRKÇ

TV5 MONDE EUROPE

SHORTS TV

AKDENİZ TV

MEHTAP TV

TRT 6

TRT AVAZ

STV HABER

BUGÜN TV

Ttnet Tivibu yayını için www.tivibu.com.tr adresine girmeniz yeterli olacaktır.

Haber Hakkında Yorum Yapın