wordpress counter
3:44 pm - Çarşamba Mayıs 27, 2015

Sbs İngilizce Puanları Yanlış Mı Hesaplandı

Cuma, 12 Temmuz 2013, 19:21 | Eğitim Haberleri | 1 Yorum | Read 1464 Times
by admin

ded8e7d8e78h78h0k7m80asacsrfvSbs hatalı ingilizce soruları.. 2013 Sbs sınavı ingilizce soruları yanlış mı? Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen SBS sınavına ait yabancı dil sorularına ait gerçekleştirilen puan hesaplamalarında yanlışlık olduğu belirtildi. Buna göre Sbs sınavı tekrarlanacak mı son durum nedir henüz bir açıklama yapılmadı.

Yaklaşık 1 milyon adayın girdiği SBS’de yabancı dil testlerinde yanlış hesaplama yapıldığı iddiası üzerine Milli Eğitim Bakanlığı alarma geçti.

Hürriyet’in haberine göre, iddianın araştırılması üzerine kriz masası oluşturuldu. Yapılan ilk incelemede sonuçların hatalı olduğu bilgisine ulaşıldı.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklaması:

“12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanan Seviye Belirleme Sınavı sonuçları ile ilgili olarak yapılan inceleme neticesinde sınavda Almanca ve Fransızca testlerini yanıtlayan 718 adayın puanlarının hesaplanmasında, farklı bir cevap anahtarı ile değerlendirmekten kaynaklanan yanlışlık olduğu görülmüştür.

12 Temmuz gecesi saat 00.00 itibariyle ilan edilen sonuçlardaki yanlışlık fark edilir edilmez sınav sonuçlarında hata olan bu öğrencilerimizin sınav kâğıtları doğru cevap anahtarı ile birkaç saat içinde yeniden değerlendirilerek hesaplanmıştır. Yeniden hesaplanan bu sonuçlar 12 Temmuz 2013 günü saat 17.00 itibariyle yayınlanmıştır. Bu vesile ile herhangi bir adayın mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Yeni sonuçlar neticesinde hiçbir öğrencimizin herhangi bir mağduriyeti söz konusu değildir.
Yapılan bu yanlışlık nedeniyle bütün öğrenci, veli ve ilgili herkesten Bakanlık olarak özür dileriz.

Konu ile ilgili olarak her ne gerekçeyle olursa olsun ihmali ya da kusuru bulunan bütün yetkililer hakkında gerekli inceleme ve araştırma başlatılmıştır.”

Sbs İngilizce Puanları Yanlış Mı Hesaplandı Konusu İle İlgili Sormak İstediklerinizi Yorum Bölümünden Paylaşabilirsiniz..

1 response to "Sbs İngilizce Puanları Yanlış Mı Hesaplandı"

  1. salih çetin diyor ki:

    belki ben simdi guzel bir yerdeydim hakımı yediler

Haber Hakkında Yorum Yapın