Ösym Şifremi Unuttum 2012

Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

Ösym Şifremi Unuttum 2012

Ösym Şifremi Unuttum 2012

ösym şifremi unuttum 2012 2012 ygs şi̇fremi̇ unuttum üds aday şifre yeri 2012 YGS Giriş yerleri bilgisi öğrenmek isteyen kimi adaylar ÖSYM aday işlemler menüsü aday şifresini unutmuş. ÖSYM aday şifrenizi nasıl alacağınızı buradan öğrenebilirsiniz. ÖSYM’nin yaptığı açıklama şöyle :
Kişisel bilgi niteliğinde olan sınav sonuçlarını adayların kendilerinin edinmelerine imkân sağlamak amacıyla, ÖSYM tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerini adayın T.C. Kimlik Numarası ve kişisel şifresi ile edinmesini temin edecek bir otomasyon sistemini uygulamaktadır.
Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır.

Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiç bir kişiye verilmemektedir.
Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğundan dolayı bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir.
YGS aday şifresi öğrenme ÖSYM aday işlemler sistemi öğrenci şifresini unuttum, ÖSYM şifresi nasıl öğrenilir ÖSYM şifresi öğrenme 2012
Adaylara önemle duyurulur.

Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

6 Comments on Ösym Şifremi Unuttum 2012

 1. seven sever topraaaammm :) // 29 Ekim 2012 at 21:08 // Cevapla

  ŞiFReMi UnUTTUm

 2. Mustafaçiçek // 09 Temmuz 2012 at 15:27 // Cevapla

  Şifremi unuttum

 3. lale ünal // 05 Temmuz 2012 at 22:50 // Cevapla

  şifremi unuttum

 4. songül çirkin // 03 Mayıs 2012 at 19:59 // Cevapla

  şifremi unuttum

 5. anil uykan // 26 Nisan 2012 at 17:42 // Cevapla

  şifremi unuttum

 6. mehmet sever // 26 Nisan 2012 at 15:38 // Cevapla

  şifremi unuttum

Leave a comment

Your email address will not be published.