wordpress analytics
ÖSYM Aday Şifresini Unuttum ais.osym.gov.tr - Songazetehaberleri.Com

ÖSYM Aday Şifresini Unuttum ais.osym.gov.tr

Cuma, 20 Nisan 2012, 8:54 | Haber | 14 Yorum | Read 4891 Times
by admin
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

ÖSYM aday şifresi öğrenme işlemleri ÖSYM tarafından adaylara anlatıldı. 2012 YGS giriş yerleri bilgisi ve giriş belgesi almak isteyen kimi adaylar aday şifrelerini unuttukları ya da kaybettikleri için siteden bilgi alamıyor. Unutulan ÖSYM aday şifresini geri almak için kurumun sitesinden bir sistem hazırlandı. ÖSYM aday şifrenizi nasıl alacağınızı merak ediyorsanız konunun detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ÖSYM aday şifresi kişisel bilgi niteliğindedir. Bu nedenle ikinci şahıslara asla verilmiyor. ÖSYM aday şifremi unuttum nasıl geri alabilirim diyen adayların sorunlarını çözmek için kurum tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerinde adayın T.C. Kimlik Numarası ile birlikte gerekli olan kişisel şifresini geri alması için bir otomasyon sistemini hayata geçirdi.

Kişisel ÖSYM aday şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresini ziyaret ederek ücretsiz olarak yeniden şifre edinebilirler. ÖSYM aday şifresini yeniden oluşturmak için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girilerek bu alanda kendilerine yöneltilen kişisel bilgileri doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekiyor. Sistemin yönelttiği sorulara doğru cevap verilememesi durumunda şifresini yeniden oluşturamayan adaylar kimlikleri ile ÖSYM başvuru merkezlerine şahsen başvurmak durumundalar. ÖSYM başvuru merkezler ortaöğretim kurumu müdürlükleri, ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri ve ÖSYM bürolarıdır. Sınav merkezlerine şahsen başvurularda ücret karşılığı yeni şifreler adaylara verilecektir.

Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiç bir kişiye verilmemektedir. Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olan adayların bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olmalarından dolayı bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilecektir.

Sponsorlu bağlantılar

14 responses to "ÖSYM Aday Şifresini Unuttum ais.osym.gov.tr"

 1. HALİL İBRAHİM KOÇ diyor ki:

  ŞİFREMİ UNUTTUM

 2. HALİL İBRAHİM KOÇ diyor ki:

  NASILSIN

 3. mehmet sever diyor ki:

  sişremi hatırlayamadım

 4. mehmet sever diyor ki:

  şifremi hatılayamadım sonucu ögrenemedım

 5. ömer sayılgan diyor ki:

  ÖSYM Aday Şifresini Unuttum şifremi hatılayamadım sonucu

 6. hamza çavdar diyor ki:

  ben şifremi unuttum yeni şifre belirlemek için alana girdim gerekli yerleri doldurdum bana tekrar hata verdi sistem. napcam ?

 7. yusuf çerçi diyor ki:

  LÜTFEN YARDIM EDİN ALLAH RIZASI İÇİN:-(

 8. 37349252982 diyor ki:

  şifremi unnutum

 9. şahdiye ekin diyor ki:

  şifremi unnutum

 10. şahdiye ekin diyor ki:

  şifremi hatırlamadım

 11. MUSTAFA diyor ki:

  BENDE KAYBETTIM BULAMIYORUM,KİMSE YOKMU YA YARDIMCI OLUCAK SİSTEMDE YARDIMCI OLAMIYOR

 12. Kullanıcı Adı Girin... diyor ki:

  yokmu bunun bi kolay yolu insanları burda mağdur etmeyin

 13. erkan diyor ki:

  bende
  unuttum

 14. nurettin tat diyor ki:

  şifremi unuttum

Haber Hakkında Yorum Yapın