wordpress counter
5:54 am - Perşembe Mayıs 28, 2015

Kar Tatili Olan Üniversiteler Okullar 2012

Pazar, 13 Mayıs 2012, 23:39 | Eğitim Haberleri | 0 Comment | Read 698 Times
by admin

Eğitimde kar tatili devam ediyor. 9 Şubat’ta kar tatili olan iller bu sabah Ana haber bültenlerinde söylenmeye başlandı . İstanbul’da tatil şu an için yok gözüküyor. İşte 9 Şubat’ta okullarda kar tatili olan iller.

TOKAT

Etkili kar yağışı yüzünden Tokat’ın Turhal ilçesinde eğitime pazartesi gününe kadar ara verildi.

ADIYAMAN
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 3 gün tatil edildi.

Gölbaşı’nda dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile köy ve beldelerdeki ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda 3 gün eğitime ara verildi.

Gölbaşı Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman yaptığı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 3 gün tatil edildiğini belirtti. Özduman, “Şiddetli kar yağışı nedeni ile köy yollarının kapalı olması taşıma servislerinin taşımayı yapamaması ve öğrencilerin can güvenliği için ilçe hıfzıssıhha kurulu kararı ile okullar 3 gün tatil edilmiştir.” dedi.

İlçede devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken birçok köy yolu da ulaşıma kapandı. Yetkililer yol açma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

KÜTAHYA

Kütahya’da Eğitime Kar Engeli

Hisarcık ilçesinde okulların bugün tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Kaymakam Mustafa Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, yoğun kar yağışı ve tipiyle ilgili alınacak önlemlerin görüşüldüğünü bildirdi.

Koç, toplantıda alınan karar doğrultusunda ilçe merkezi, belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullar ile okul öncesi ve yaygın eğitim kurumlarında yarın eğitime ara verileceğini kaydetti.

AĞRI
Ağrı’da dondurucu soğuklar ve kar etkisini devam ettiriyor. Hava soğukları sebebiyle okulların hafta sonuna kadar tatil edilmesine karar verildi.

İl ve ilçe merkezleri hariç köyler, beldeler, Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO), taşıma merkezli okullar çarşamba, perşembe ve cuma günü olmak üzere 3 gün tatil edildi.
Ortaöğretim kurumlarında yapılan not yükseltme sınavlarına katılamayan öğrencilerin ise okul yönetimi tarafından belirlenecek tarihlerde not yükseltme sınavlarına girebilecekleri belirtildi.

BİNGÖL
Bingöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.
Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 8-9 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

BİTLİS

Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yoğun kar yağışı ve ulaşımdaki aksamalar sebebiyle okulların bir gün tatil edildiğini duyurdu. Korkmaz, yarın için ise ilerleyen saatlerde durum değerlendirmesi yapılacağını belirti.

ÇORUM

Çorum’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı bazı okulların iki gün tatil edildiği bildirildi.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre il merkezindeki okullar hariç taşımalı okullar ile tüm köy okullarının İl Hıfzısıhha Kurulu kararıyla bugün ve yarın tatil edildiği bildirildi.

ÇANAKKALE

Kar ve fırtına Çanakkale’yi deyim yerinde ise esir aldı.

Gökçeada ve Bozcaada Vapur seferleri ile uçak seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Yoğun kar yağışına hazırlıksız yakalanan çok sayıda araç yollarda kaldı.

Kar yağışı nedeniyle Çanakkale Merkeze yaklaşık 3 saat elektrik verilemedi.

Kentte okullar bir gün tatil edilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamilelere bugün idari izinli sayılacak.

ELAZIĞ
Elazığ kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle Elazığ il merkezinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8-9 Şubat olmak üzere iki gün ara verildiği belirtildi. Daha önce de İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildiği açıklanmıştı.

KIRKLARELİ
Kar yağışı nedeniyle Kırklareli’nin Demirköy, Kofçaz ve Vize ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Kırklareli Milli Eğitim Müdür Vekili Yasin Özdil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Demirköy, Kofçaz ve Vize ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiğini söyledi. Öte yandan kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı 10, Demirköy ilçesine bağlı 13, Kofçaz ilçesine bağlı 15, Pınarhisar ilçesine bağlı 4, Vize ilçesine bağlı 9 olmak üzere 51 köy yolu ulaşıma kapandı. Kırklareli Özel İdaresi ekipleri, kapanan köy yollarını açma çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın