wordpress counter
10:08 pm - Cuma Mayıs 22, 2015

İlk Yüz Nakli Yapan Doktorun Adı Ömer Özkan Kimdir Biyografi

Pazartesi, 14 Mayıs 2012, 13:05 | Sağlık Haberleri | 0 Comment | Read 2911 Times
by admin

İlk Yüz Nakli Yapan Doktorun Adı Ömer Özkan Kimdir Biyografi

İlk Yüz Nakli Yapan Doktorun Adı Ömer Özkan Kimdir Biyografi

Gül yüz naklini yapan ekibi kabul etti
Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin ilk yüz nakli operasyonunu gerçekleştiren Özkan’ı kabul etti.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin ilk yüz nakli operasyonunu gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve eşi Yard. Doç. Dr. Özlenen Özkan’ı kabul etti.

Özkan çifti, Çankaya Köşkü’nde basına kapalı gerçekleşen kabule Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile geldiler.

Rektör Kurtcephe’nin, Özkan’ın yüz nakli operasyonunu eşi Özlenen Özkan ile birlikte yaptığını belirtmesi üzerine Gül, ”Televizyonlardan sizi iyice tanıdık. Basın toplantılarınızı takip ettim, haberleri okudum” dedi.

Özkan’ı başarılı nakil operasyonu dolayısıyla kutlayan Gül, ”Sizin başarınız bizim için de büyük gurur kaynağı oldu” diye konuştu.

Ömer Özkan, Gül’ün sorusu üzerine nakil yapılan Uğur Acar’ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

GÜL, ORGAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKECEK
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtcephe, kabulün ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül’ün, son nakillerle Türkiye’nin imajına büyük katkıda bulunduklarını söylediğini kaydetti.

Kurtcephe, Gül’ün, ”Dünyada Türk halkına yönelik algıya önemli katkı yaptınız. Sağlık alanında Türkiye’yi dünyaya duyurdunuz. Bundan sonra daha başarılı işler yapacaksınız. Sizden daha büyük başarılar bekliyoruz” dediğini aktardı.

Yüz nakli gerçekleştirilen Uğur Acar, çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır ve kadavradan alınan rahmin nakledildiği Derya Sert’i Cumhurbaşkanı Gül ile buluşturma projelerini paylaştıklarını dile getiren Kurtcephe, Gül’ün öneriyi memnuniyetle karşıladığını vurguladı.

Kurtcephe, hem Türkiye’nin sağlıktaki başarısının dünya gündemine taşınması hem de Türkiye’de organ ve uzuv naklinin teşviki bakımından önem taşıyan proje için Gül’ün Antalya’ya gitmeyi planladığını söyledi.

”DAHA İYİ ŞEYLER YAPMAMIZ GEREKİYOR”
Prof. Dr. Özkan da, Gül’ün kendilerini 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ağırladığını ve çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül’ün, yüz nakli haberini aldığında duyduğu mutluluğu kendileriyle paylaştığını aktaran Özkan, bundan sonraki çalışmaları konusunda da Gül’ün her türlü desteği vereceğini, kendisine düşen ne görev varsa yapacağını belirttiğini dile getirdi.

Özkan, ”Cumhurbaşkanı Gül’ün sıcak tavırları bizi mutlu etti. Yaklaşımı geleceğe umutla bakmamızı sağladı. Bizi motive ediyor ve daha iyi şeyler yapmamız gerektiğini düşündürüyor. Ülkemiz için daha iyi şeyler yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak ensonhaber

to "İlk Yüz Nakli Yapan Doktorun Adı Ömer Özkan Kimdir Biyografi"

  1. necip diyor ki:

    hocam benim de sol gözümün yan kenarları ve üst tarafı yanık acaba düzelme ihtamali varmı küçük yaşta iken yanmıştı iz olarak kalmış

  2. cemre diyor ki:

    hocam acil sizinle konuşmalıyım babam için.babam kanserden dolayı önce üst damak alındı daha sonra burun ameliyatla alındı.ama şimdi şiddetli burun kanaması var ve hiçbiryerde durduramıyorlar aşırı kan kaybetti.bilginize ve tecrübenize ihtiyacımız var size nasıl ulaşabilirim lütfen bana geri mail atın

  3. ali yılmaz ışık diyor ki:

    hocam çocuğumla ilgili bazı sorularım var çocuğum yanmış ne yapmalıyım bana yardımcı olun

Haber Hakkında Yorum Yapın