wordpress counter
2:33 pm - Perşembe Mayıs 26, 3611

Fotojenik Poz Nasıl Verilir

Pazar, 6 Mayıs 2012, 17:05 | Haber | 1 Yorum | Read 8715 Times
by admin

Bu dertten muzdarip olan çok kişi olduğuna inanıyorum :) Öncelikle ben kendim muzdaribim :) ne yapsam nafile fakat şimdi yayınlayacağım metni okuduktan sonra bir kaç resim çekildim ve etkisini gördüm. Eminim ki sizde etkisini göreceksiniz. fotograflarda nasıl fotojenik çıkılır konusuna hep beraber el atalım. Baklım önemli noktalar nelermiş.

Yandan duruş
Kameraya doğru hafif yan durun, tek omzunuz görünür olsun. Diğeri arkada saklı kalsın. Elinizi zarif biçimde belinize koyun. Yüzünüz objektife doğrudan baksın.

Bu şekilde poz vermek sizi olduğunuzdan daha ince gösterir.
Parlak vişne rengi
Flaş patlayınca dudaklar olduğundan daha nü görünebilir bazen. Objektifin sevdiği renklerden biri de vişne rengidir. Bu yüzden, parlak vişne rengi bir ruj ya da parlatıcı sürün dudaklarınıza. Bu renk, resimlerde oldukça güzel, seksi ve canlı görünür.
İçkiden önce
İçki içmeden önce fotoğraf çektirin mümkünse. Çünkü bir kadehten bile sonra üstünüze rehavet ve rahatlık çöker. Bu da, flaşlara rağmen gözlerinizdeki kontrol dışı ifadeyi saklayamaz.
Doğal saçlar
Doğal görünen saçlar her zaman daha canlı ve çekici görünür. Bol spreylenmiş ve yapış yapış saçlar ise objektifte beklenen etkiyi yaratmaz.

Saçlar ne kadar yapılı olursa olsun, görünüşte gevrek ve hareketli olmalıdır. Objektife yansıyışı doğal olmalıdır. Eğer profesyonel birine fotoğraf çektirecekseniz, yanınızda saç şekillendiricinizle gidin. Kendisi sizi yönlendirsin.
İyi bir fotoğraf makinesi
İyi bir makinenin illa karmaşık olması gerekmez. Canon G serisi harika fotoğraflar çekiyor ve uzmanlık gerektirmiyor. Fotoğraf makinesi almak istiyorsanız, bu seriyi düşünün.
Yüz önde

İlk başta biraz saçma gelebilir ama bu duruş yüzünüze daha ince bir ifade verir ve (varsa) gıdığınızı saklar; yüzünüzü hafifçe gergin bir şekilde ileri uzatın ve objektife dik bakın. Yüzünüz, ne eğik ne havada olsun, vücudunuzla 90 derecelik açı çizsin.
Günbatımı
Günbatımı, açık havada çekim için günün en iyi zamanı. Cildi daha güzel gösterir, kusurları gizler ve resimlerde daha genç çıkarsınız. Üstelik ışık açısından da resim çekimi için oldukça elverişlidir, güzel ambiyanslar yaratır.
Mat cilt
Cildinizin parlak olması elbette güzel ama fazla parlaklık da o kadar iyi değil. Yağlı gibi görünür. O yüzden burnunuza, alın ve çene etrafına matlık verici bir ürün sürün. Gözenek küçültücü kremler idealdir.
Money diyin
Resim çektirirken eskiden “cheese” derdik, şimdi onun yerini “money” aldı. Bu kelime tam anlamıyla gülümsememizi sağlar ve gözlerimiz de gülümsemenin etkisiyle doğal şekilde kısılmış olur.

1 response to "Fotojenik Poz Nasıl Verilir"

  1. Şule diyor ki:

    Unutmazsam mezuniyet gecesinde moonneeyyy diyerek foto çekileceğim ve diğerleri şaşırdığından garip garip bakıcak. Süper olcak ehehe yaşasın kötülük :D

Haber Hakkında Yorum Yapın