Fatih Projesi Hangi İllerde Okullarda Uygulanacak

Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

İlkokullarda tablet bilgisayar dağıtımını ücretsiz olarak gerçekleştirilmesine dayanan bu yeni proje öğrencilerin merak ile beklediği bir uygulama. Zira pek çok öğrenci ücretsiz bir şekilde son yılların bilgisayar teknolojisi olan tablet bilgisayara sahip olabilecek.
NE ZAMAN?

“Tablet bilgisayarlar ne zaman dağıtılacak?” sorusunun da yanıt bulduğu resmi açıklamaya göre dağıtım işlemi, bu yıl, 2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında şubat ayından itibaren başlayacak.
HANGİ İLLERDE?

En önemli konulardan biri pilot il olarak seçilen iller. . . İşte dağıtımın yapılacağı iller ise şu şkeilde:

F@TİH Projesi, Ankara, Balıkesir, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Rize, Samsun, Uşak ve Yozgat olmak üzere 17 ilde 51 okulda uygulamaya başlanacak.

Hayata geçirilecek projeyle pilot okullara bin 496 akıllı tahta yerleştirilecek. Her derslikteki akıllı tahtada en az 10 megabitlik internet hizmeti olacak. Öğrenciler kesintisiz internetle akıllı tahta uygulamasından yararlanabilecek ve tablet bilgisayarlarını eğitimlerinde kullanabilecek.

2 bin 259 öğretmene, 9 bin 435 öğrenciye ve öğretmenlere eğitim veren 169 bin eğiticiye olmak üzere toplam 11 bin 863 tablet bilgisayar dağıtılacak.
KAÇINCI SINIFLARA VERİLECEK?

Uygulamanın pilot olarak başlayacağı illerde tablet bilgisayarlar, daha çok lise birinci sınıf öğrencilerine dağıtılırken, 3 ilköğretim okulunun 5. sınıflarında okuyan öğrencilerine de verilecek.

Çocuklar, ücretsiz sahip olacakları bu tablet bilgisayarları evlerine götürebilecek.

Tablet bilgisayarlara, öğrenci hangi sınıfa devam ediyorsa o sınıfın ders kitapları yüklenecek. Sınıflarda akıllı tahtalarla tablet bilgisayarlar etkileşimli olacağı için dersin işlenişi de etkileşimli yapılacak.

Tablet bilgisayarların içinde özel olarak geliştirilen z-kitap (zenginleştirilmiş kitap) yer alacak. Z-kitap, dijital ortamda okutulan ders kitaplarının öğretim programları esas alınarak animasyon, video, ses, fotoğraf, harita, grafik, tablo gibi ögeler de içerecek.

Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

5 Comments on Fatih Projesi Hangi İllerde Okullarda Uygulanacak

 1. elvan çaylı karabük yenice // 15 Şubat 2014 at 16:16 // Cevapla

  gelcek dediler gelmedi

 2. halil ibrahim // 01 Mart 2012 at 20:10 // Cevapla

  yaa antalya ya da gelsin artık

 3. emre ferik // 24 Şubat 2012 at 18:03 // Cevapla

  Başkanım Niye b unların içinde Bursada yokkk :(

 4. Ya samsunun bafra ilceside fatih ilkogretim okuluna da gelsin bizim ogretmen stemio ama. Olsun

 5. alikamil uçaryılmaz // 14 Şubat 2012 at 14:23 // Cevapla

  izmir güzelbahçe yelki hamdi dalan i.ö.o’unada gelsin lütfeeeeen bekliyoruz.

Leave a comment

Your email address will not be published.