wordpress counter
1:50 am - Perşembe Mayıs 28, 2015

facebookta birlikte yaşıyorlar nasıl yapılır

Cumartesi, 28 Nisan 2012, 19:23 | Teknoloji Haberleri | 7 Yorum | Read 18045 Times
by admin

Gün geçmiyorki facebook yeni bir şey ile karşımıza çıkmasın. yakında annenizin karnından kaçıncı dk kaçıncı saniyede çıktığımızı sormazsa hiç şaşırmam. bu kadar bilgi mahalle muhtarlarında bile yok :) tavsiyem yanlış bilgi girmenizden yanadır. başa ne gelir bilinmez. ilgili haber metnine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sürekli revize edilen popülerliği korunan Facebook’a yeni ilişki türleri eklendi. Artık nikahsız yaşayanlarla evlilik benzeri yasal kontratla birbirine bağlı olanlar da ilişki durumunda bunu belirtebilecek.

Sitedeki profil ayarları kısmına eklenen iki yeni seçenek, ‘sivil birliktelik’ ve ‘birlikte yaşama’ olarak belirlendi. Cemiyet politikalarından sorumlu iletişim müdürü Andrew Noyes, kendi ilişki türlerini daha gerçekçi yansıtmak isteyen kullanıcılardan yoğun talep geldiğini, bu paralelde farklı ilişki türlerini de siteye ekleme ihtiyacı hissettiklerini söyledi.

Sivil birliktelik ve birlikte yaşama seçenekleri, evli olmayıp eş gibi birlikte yaşayan kesimleri temsil edecek. Özellikle pek çok Batı ülkesinde evliliğe eş değer olarak tanımlanan hukuki sivil birliktelik, genellikle eşcinsel çiftlerce kullanılan bir hak. Zira yeni seçenekler üzerinde çalışılırken, Facebook’taki LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel) dayanışma ve insan hakları gruplarıyla işbirliği yapıldı.
Haberin devamı ↓reklam

Yeni ilişki seçenekleri, şimdilik aralarında ABD, Kanada, Fransa, İngiltere, Avustralya, İsveç, İspanya, Almanya gibi ülkelerin olduğu Batı ülkelerinde kullanılıyor olacak.

Facebook’un ABD edisyonunda artık şu ilişki türleri bulunuyor:

Bekar
Bir ilişkisi var
Nişanlı
Evli
Karmaşık ilişki
Açık birliktelik içinde
Dul
Ayrılmış
Boşanmış
Sivil birliktelik içinde
Biriyle birlikte yaşıyor

7 responses to "facebookta birlikte yaşıyorlar nasıl yapılır"

 1. Derin diyor ki:

  Yaa BrLkTe YaşYor Yapmam Lazım Ama BuLamadımmm .s.s

 2. mert diyor ki:

  yaaaaaaaaaaaaa o nerde diyorummmmm?????????? :|]

 3. Eda Nur Karaman diyor ki:

  yaw yazmıyo kiiii

 4. ebru cellaat diyor ki:

  nasıl yapacam birlikde yaşıyor acil lazım bana

 5. özge diyor ki:

  profil ayarları nerde?

Haber Hakkında Yorum Yapın